2 Haziran 2010 Çarşamba

Gecikmeli Ödül Haberi

Sevgili blog arkadaşım Lavanta Bahçesi'nin bana layık gördüğü Sweet Blog ödülümü çok teşekkür ederek ve özür dileyerek oldukça gecikmeli olarak yayınlıyorum. Bir süredir çok yoğun ve karışık günler geçiriyorum. Geçen ayın sonuna doğru İstanbul'da bir türlü bitemeyen bazı işlerden dolayı zaten bir ay kadar gecikmeli olarak Bodrum'a geldik. Çok işimiz var güzelce plan yapalım ve yaz gelmeden hepsini bitirelim derken, geldikten bir kaç gün sonra eşim rahatsızlandı. İlk önce soğuk algınlığı ve faranjit tedavisi görürken bir türlü iyileşemeyip daha da kötüleşince bir gece kendimizi acilde bulduk. İlk önce domuz gribinden şüphelenip testler yapıldı ve müşahade altına alındı. Çünkü ateş, halsizlik ve çok yoğun öksürük vardı. Serumlar bağlandı, çeşitli ilaçlar verildi ve buhar makinasına bağlandı. Bu arada akciğer filmi de çekildi, kan testleri yapıldı ve sonunda mikrobik zatüre olduğu anlaşıldı. İki gün hastanede müdahale edildikten sonra 3 hafta evde ilaç tedavisi ve yatak istirahati verildi. Çok yorucu, stresli ve zor günler geçirdim ama çok şükür şu anda çok daha iyi. Tabii bu hastalık sürecinden sonra da onu çok yormadan ve dışardan da biraz yardım alarak geciken işleri yapmaya çalıştık. Sonu olarak yorucu günler geçirdim ve blogla daç ok fazla ilgilenemdim. Bu hafta sonu da daha önceden de planladığımız üzere İstanbul'a gideceğiz yine 10 gün kadar, bazı işlerimizi halletmeye ve doktor kontrollerimiz için. İşte böyle arkadaşlar çiçeklerimi ve sebze fidelerimi diktim, bahçeye mümkün olduğu kadar çeki düzen verdim, dönüşte tadını çıkaracağım inşallah. Sevgiler :)

5 yorum:

Lavanta Bahçesi dedi ki...

Sibel'cim büyük geçmiş olsun canım, işlerinizin biran önce yoluna girmesini ve keyfinizin yerine gelmesini dilerim tabii en başta sağlık ;)

Nedret dedi ki...

Geçmiş olsun Sibel'ciğim. Eve hastalık girince herşeyin tadı kaçar. Çok üzme kendini. Herşey bizim için. Sevgiler.

Fidan Başaran dedi ki...

çok geçmiş olsun

berkbuket dedi ki...

çok çok geçmiş olsun. umarım şimdi çok daha iyisinizdir.

Sibella dedi ki...

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Şu an İstanbul'dayız benim kontrollerim vardı, Levent'i de bir de burda gösterelim dedik, şimdi sonuçları bekliyoruz. Şu an buradaki evde ADSL bağlı olmadığı için ara sıra bulduğum yerlerde takibetmeye çalışıyorum ama biraz gecikmeli oluyor :))